KODEKS ETYCZNY

Pozyskiwanie kawy

Wyrośliśmy z małej organizacji, która rozpoczynała karierę w biurze powyżej naszej kawiarni. Od samego początku przyjęliśmy wartości uczciwości, przyzwoitości, ciepła, życzliwości i dążenia do doskonałości. Nasze stosunek do zaopatrzenia w kawę również się do nich stosuje. Jeśli będziemy kontynuować tworzenie doskonałej kawy, musimy byś pewni, że rolnicy uprawiający nasze ziarna są godziwie wynagradzani. W Caffè Nero, zawdzięczamy naszą reputację pozyskiwaniu wysokiej jakości ziaren, za które oczywiście płacimy wyższe ceny.

Obecnie zdecydowana większość ziaren z naszej unikalnej mieszanki pochodzi z możliwych do zidentyfikowania i śledzenia źródeł, a my ciężko pracujemy, aby zapewnić, że w ten sposób zamawiane są wszystkie nasze ziarna.

Współpracujemy też z Rainforest Alliance w zakresie certyfikacji naszych ziaren i zapewnienia zrównoważonych warunków życia dla naszych rolników, biorąc odpowiedzialność nie tylko za wspaniałą kawę, ale również ludzi z miejsc jej pochodzenia, którzy pomagają nam w naszej działalności.

Pozyskiwanie żywności

Podobnie jak kawa, jedzenie jest ważną częścią kultury naszych kawiarni, więc nasze polowanie na najwyższej jakości, najświeższą żywność, która zasmakuje wszystkim, nigdy nie ustanie.Jesteśmy zaangażowani w zapewnienie wysokiej jakości, świeżej żywności, która zaspokoi różne gusta oraz ucieszy zwolenników zdrowego żywienia.

Nasz zespół rozwoju żywności nieustannie pracuje nad walorami odżywczymi naszej oferty, aby zmniejszyć zawartość soli i tłuszczów lub zaoferować alternatywne produkty. Używamy czytelnego oznakowania oraz opisów, a wszelkie informacje o wartościach odżywczych można znaleźć na naszej stronie internetowej.